Anotace:


Čardáš Klaunů je hudební skupina, prezentující vlastní tvorbu, která vychází z rocku a je obohacována dalšími žánry. Měla úspěch v několika soutěžích, což jí mimo jiné vyneslo účast na Rock for People, nebo Sázavafestu v roce 2014. Charakteristickými prvky kapely jsou silné zpěvné melodie, původní české texty a vícehlasé sbory, na nichž se podílí všichni členové kapely.

Bio kapely:


Čardáš Klaunů je hudební skupina, prezentující vlastní tvorbu, která vychází z rocku a je obohacována dalšími žánry. Charakteristickým prvkem jsou silné zpěvné melodie, původní české texty a vícehlasé sbory, na nichž se podílí všichni členové kapely. Porota soutěže Muzikus talent 2014 poslala Čardáš Klaunů na významné festivaly (Rock for People, Sázavafest, Open Air Music Festival Přeštěnice a Basinfirefest). Ve studiu SONO Records kapela nahrála čtyři velmi ambiciózní skladby za zvukové režie Milana Cimfeho. Vlajková píseň “Jen tak” má již svůj videoklip na Youtube a byla zařazena do vysílání rádia Kiss Hády a Hitrádia Vysočina. V květnu 2014 kapelu do pořadu Dobré ráno kapely pozvala ČT2, kde byl videoklip i odvysílán. Mezi další úspěchy patří 3. místo ve finále RockPro 2014, cena diváků a účast na semifinále GBOB 2013 a účast na semifinále HardRockRising 2013.

Zakladatelem a srdcem Čardáše Klaunů je kytarista Martin Kučera. Muzikanty ke svému projektu našel ve svém domovském městě, v Jihlavě. A tak ve své době čistě jihlavská kapela nahrála první dvě demo písně “Tráva, swing & beat” a “Miss Lady”. Z tohoto obsazení zůstali jen bubeník Petr Šťáva a zpěvák Mirek Paleček a další dva členy Martin vyhledal mezi spolužáky na konzervatoři. Pětičlenou kapelu tedy dotváří baskytarista z Českých Budějovic Pavel Strnad a klávesák Pavel Mucha z Kroměříže. Pokud to podmínky dovolí, skupina vystupuje s výbornou dechovou sekcí, kterou tvoří Michal Hadaš (tenorsaxofon), Patrik Vondráček (altsaxofon) a Filip Šebo (Trumpeta). Na nový rok 2016 se začly dít věci a kapela s lítostí oznamuje, že ji opustili (anebo byli odejiti) 3 členové Charlieho souboru: zpěvák Palda - bicista Petr - klávesák Pavel. Kapela i tak funguje dál, nabere nové členy a koncerty se zas rozjedou naplno.

V současné době kapela koncertuje po celé České republice, mimo jiné zásluhou spolupráce s agenturou JugiBooking.cz. Připravuje se například účast na velkých letních festivalech, kde by klauni do budoucna rádi vystupovali jako stálí hosté. V roce 2015 má kapela v plánu natočit debutové album, na kterém se finančně podílí OSA, díky programu Partnerství OSA. Pokud si chcete Čardáš Klaunů poslechnout ve vší parádě, jste zváni na každým rokem oblíbenější akci s názvem Mejdan Klaunů, připomínající historicky první koncert kapely, který byl odstartován v mystický den 21.12.2012 ve 21:12. Fotky, plánované koncerty a další informace hledejte na www.cardasklaunu.cz.

Složení kapely


Martin Kučera - kytara, zpěv
Pavel Strnad - basová kytara, zpěvReference:


"Naprosto boží kapela z Jihlavy. Zejména pak hlavní skladatel Martin (ten ve žlutém saku), který svou precizní hrou na kytaru posouvá jinak docela průměrný pop rock do nevšedního zážitku i pro muzikantskou posluchačskou obec. Skladby Čardáše v sobě mají navíc nadprůměrnou hitovost a já osobně věřím, že intenzivní rotace v regionálních na rock zaměřených rádiích je nemůže minout. Hlavně v těch momentech, kdy kluci trochu uberou progresivního konzervatorství a představí své věci v akustičtější podobě vyplave na povrch jejich výjimečnost nejen ve svém ranku, ale na celé scéně. Není to nic, co by mělo změnit hudební historii, ani nic, z čeho si indie fajnšmekři sednou na zadek, ale byl někdy nečím takovým kterýkoliv ze současných mainstreamově populárních interpretů? Jak to působí na vás? Dejte si víc než jeden song, kluci dost lítají v žánrech a aranžích.
Majkláč (Bandzone.cz)

Kontakty


E-mail kapely: cardasklaunu@seznam.cz
+420777091447 - Booking: Tomáš Staněk (Jugi)